Marketing – zarządzanie pieniędzmi

15.03.2016

Bogaci dbają o to, żeby pieniądze ciężko na nich pracowały, biedni ciężko pracują na pieniądze.

Harv Eker

 
 Jak skutecznie zarządzać swoimi pieniędzmi?

Po pierwsze: czy już wiesz, że to Ty musisz zarządzać swoimi pieniędzmi?

To jest pierwsza i najważniejsza prawda, którą potrzebujemy przyswoić jeżeli chcemy uzyskać wolność finansową.

Co to jest ta wolność finansowa?

Dla mnie: stan, w którym nie muszę pracować ponieważ posiadam narzędzia, rozwiązania, które generują dochód wystarczający na pokrycie kosztów mojego życia.

Oczywiście poziom kosztów życia każdego z nas może się różnić więc chodzi o pokrycie kosztów wybranego przez każdego z nas stylu życia.

Jak to osiągnąć?

Pierwsza metoda, której  nauczyłam się ponad 20 lat temu polegała na tym, abym uświadomiła  sobie i podjęła  decyzję, że nie wydaję wszystkich zarobionych pieniędzy.

Trochę już o tym pisałam 05.02.2015 – zaglądnij https://malgorzatadabrowska.pl/2015/02/wolnosc-finansowa/

Wiem, że to trudne, zwłaszcza gdy się jest na początku drogi w swoim dorosłym życiu.

Przecież każdy z nas wciąż ma pomysły i potrzeby na które potrzebuje pieniędzy.

A jednak dopiero świadome wydawanie pieniędzy i analizowanie czy każdy wydatek jest konieczny  rozpoczyna  podróż do wolności finansowej. Kiedy nie wszystkie pieniądze wydajesz,  z miesiąca na miesiąc możesz coś odłożyć. To właśnie te nie skonsumowane pieniądze są podstawą do osiągnięcia sukcesu.

Na początku wiedziałam, że  wystarczy jeśli świadomie podejmę decyzję, że z każdej wypłaty odkładam np. 10 % albo konkretną kwotę choćby 100-200 zł.

Szybko też przekonałam się, że koniecznie potrzebuję inwestować w siebie czyli w naukę i szkolenia i te wydatki wydawały mi się oczywiste.

Niestety albo stety zawsze również wydawałam pieniądze na jakąś rozrywkę – choćby prezenty na imieniny, urodziny, spotkania towarzyskie, czasem kino czy też inne przyjemności.

Potem uświadomiłam sobie i chciałam wydawać jeszcze pieniądze na pomoc innym – to forma mojej wdzięczności za to, że  mam i mogę się dzielić. W Biblii jest to bardzo stara zasada dziesięciny.

A kiedy zupełnie nie dawno trafiłam na szkolenie MMI (Milioner Mind Intensive), które swoją drogą bardzo polecam, dostałam kompletny przepis na to jak wejść na drogę do wolności finansowej.

Według Harva Ekera  podstawowa zasada to dzielenie wszystkich zarabianych pieniędzy na 6 grup:
  1. Konieczne wydatki – ja to nazywam ŻUM (życie, ubranie, mieszkanie) – 50 %
  2. Szkolenia, inwestycja w siebie – 10%
  3. Rozrywka – 10%
  4. Dziesięcina lub pomoc innym – 10%
  5. Krótkoterminowe oszczędności – 10%
  6. Długoterminowe oszczędności – 10%

I w ten sposób mamy  100 % naszych wpływów.

Okazuje się, że jeśli zastosujemy ten model  to spokojnie układa się wszystko. I nie mamy wyrzutów sumienia, że wydajemy  pieniądze na rozrywkę i mamy poczucie zadowolenia,  że  jesteśmy rozsądni.

Oczywiście ta zasada rewelacyjnie pomaga  poukładać  relacje w związkach, a wiemy, że pieniądze to jeden z najpopularniejszych  tematów kłótni. Jest tylko jeszcze jeden mały problem: oboje partnerzy  muszą chcieć ten problem rozwiązać i zastosować się do tych zasad.

A model działa rewelacyjnie!

Sprawdziłam i polecam!

A w układaniu sobie finansów i pierwszym kroku do finansowej Wolności – Niech Moc będzie z Tobą!

Napisz koniecznie co myślisz  o tym modelu!

1 thought on “Marketing – zarządzanie pieniędzmi”

  1. Ten model rozporządzania wydatkami bardzo przypomina mi treści z Biblijnego kursu finansowego Crown. Również go polecam, ponieważ przede wszystkim otwiera oczy na sferę finansową. Analizując zapisane wydatki można z łatwością zaobserwować w jakich obszarach wydajemy najwięcej, jakie wydatki można zmniejszyć lub wyeliminować, co w rezultacie daje efekt nawyku oszczędzania pieniędzy.

Skomentuj wpis!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart