3W – Wiara, Wytrwałość, Wiedza

Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą.                                                                                                                                                                                     Harv Eker

3W – Wiara, Wytrwałość, Wiedza

I co mają wspólnego ze sobą, bardzo bogaci ludzie?”

Pamiętasz moje pytanie z ostatniego wpisu? ( z 19.02.)

Kiedy zastanawiam się nad tak różnymi osobami  – pierwsze co zauważam to :

Wiara –  głęboko zakorzenione i wręcz niewytłumaczalne przekonanie, że warto i można zmieniać ten świat. I choć wiele razy ta wiara była poddawana próbom, to nigdy się nie załamała.

Wytrwałość i Dyscypilna  – inaczej ujmując, ciężka praca, którą manifestowali każdego dnia na nowo mimo trudności i zmęczenia. Każda z tych wyżej wymienionych osób pracowała wiele godzin, generalnie ponad 10 zwłaszcza na początku swojej drogi.

Wiedza i rozwój – ciągłe szukanie nowych rozwiązań. Jakaś taka bijąca z Nich pewność, że wiedza  jest podstawą do tego, żeby podejmować lepsze decyzje, lepiej  zarządzać i pomnażać kapitał.  Przekonanie, że konieczny jest ciągły proces uczenia się i pracy nad sobą oraz pokora polegająca na tym, że  otaczali się ludźmi od których mogli się wiele nauczyć, z którymi mogli dyskutować.

Te przykłady  pokazują, że warto wprowadzić te wartości i zasady w nasze życie, a stosując je konsekwentnie mamy gwarantowany sukces zarówno  mentalny jak i finansowy.

I tu jeszcze jedno dopowiedzenie – niestety obserwujemy również ludzi bogatych, którzy nie byli i nie są  szczęśliwi – dlaczego?

Bo bogactwo samo w sobie szczęścia nie daje?!

Ja osobiście mam na to jedną odpowiedź. Jeżeli zabraknie oparcia naszego życia na prawdziwych ponadczasowych wartościach, które są zdecydowanie niematerialne takich jak: miłość, przyjaźń, służba drugiemu człowiekowi, dobro, to rzeczywiście wszystkie osiągnięcia finansowe okażą się bezsensowne.

Dlatego jestem przekonana, że  ciągłe powracanie do pytań:

Co jest naprawdę ważne w naszym życiu i dlaczego?

Wreszcie:  co chcemy aby pozostało po nas?

To podstawa pełnego sukcesu życiowego, którego z całego serca Wam życzę.

A jeśli pragniesz zgłębić jeszcze ten temat to zapraszam  na szkolenie: Job! No problem!- Praca dla Ciebie! , a jeśli już masz wymarzoną pracę to na: Happy,Rich and Honest! It’s possibile?

I niech Moc będzie z Tobą!

I napisz proszę – czy zgadzasz się z tymi wnioskami, czy też zauważasz jeszcze inne konieczne do osiągnięcia sukcesu, cechy?

 

 

Skomentuj wpis!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart