Chcą i potrzebują

Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.

Zig Ziglar

Chcą i potrzebują

 

Pamiętasz, w ostatnim wpisie pisałam o tym, że bogactwo tworzy się z dobrej pracy – służby wielu ludziom. (text z 12.02.2015)

Zauważyłam również  fakt, że aby inni chcieli korzystać z naszych towarów i usług, to najlepiej by było gdyby ich i chcieli i potrzebowali.

Podam przykłady:

Ludzie na pewno potrzebują zdrowego jedzenia, ale czy chcą za nie zapłacić?

Ludzie chcą jak najwięcej przyjemności i rozrywki, ale czy rzeczywiście aż tyle jej potrzebują?

 

Niestety , nie jest tak ze wszystkimi towarami i usługami, że klienci ich chcą i potrzebują.

Warto więc zastanowić się czego w ramach Twojej branży  ludzie naprawdę chcą i naprawdę potrzebują.

Najprostszą drogą do zrozumienia czego klienci chcą, (to samo dotyczy pracodawcy, jeśli pracujesz na etacie i nie obsługujesz bezpośrednio klientów ),  jest zadawanie pytań:

Co jest ważne ?

Czego mój odbiorca potrzebuje i za co jest skłonny zapłacić?

Wreszcie – jaki odbiorca moich usług jest skłonny zapłacić więcej?

Takie pytające podejście, pozwala stosunkowo szybko, o ile to w ogóle możliwe,  zaspokoić potrzeby klientów i   daje szansę na zdecydowanie lepsze zarobki.

Niestety mimo, że to proste, wcale nie jest takie łatwe i popularne .

Jeżeli zaś chodzi o nowe rozwiązania , których klienci jeszcze nie chcą – to oczywiście możemy wpływać na naszych klientów pokazując im korzyści z posiadania naszych towarów i  usług. Możemy rozbudzać ich potrzeby  ale to już zdecydowanie dłuższy proces i trzeba się z tym liczyć. Co oznacza, że musimy na tym etapie dostosowywać poziom życia do zarabianych pieniędzy.

Wracając więc do tematu podjętego ostatnio czyli planowania finansów, warto uświadomić sobie, że jednak mamy wpływ na nasze życie finansowe  i to my decydujemy: ile zarabiamy i ile wydajemy. A ta świadomość prowadzi nas znów do kolejnych ważnych decyzji związanych z 4 podstawowymi sferami życia : Ciałem, Duchem, Rozumem, Sercem (o czym pisałam 29.01 i 02.02.) i warto znów wrócić do pytań  i dopracować wszystkie te  sfery uwzględniając w nich również plan finansowy.

Ten temat rozwijam szerzej na szkoleniu: Happy, Rich and Honest – Szczęśliwy, Bogaty i Uczciwy. Czy to możliwe? Zapraszam!

I niech Moc będzie z Tobą!

I napisz proszę przede wszystkim, co myślisz o takiej definicji bogactwa?

 

Skomentuj wpis!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart