Uważaj na swoje myśli! Kto Ci myśli ? – czyli jak panować nad swoimi  myślami.

To myśli układają człowiekowi życie
Marek Aureliusz

Kiedy  ostatnio długo jechałam przez las samochodem przypomniało  mi,  że w ostatnich dwóch-trzech dniach, cały czas opowiadam historię o dwóch wilkach.

Jest to stara indiańska opowieść,  mówiąca o tym, że każdy z nas ma w sobie dwa wilki.

Pierwszy to  taki dobry wilk, jak dobry pies. Przyjazny, macha ogonem, daje ciepło, wspiera, przynosi patyk, po prostu pomaga.

Drugi wilk to wilk, który jest zły. To wilk, który gryzie, rozrywa, drapie, atakuje, który jest gotów zabić.

I każdy z Nas ma w sobie takie dwa wilki.

Czy zastanawiasz się czasem, którego wilka karmisz?

Każde słowo, które wypowiadamy karmi któregoś z tych wilków. Dobre słowa, dobre gesty, dobre czyny karmią dobrego wilka i wrasta w nas dobro.

Złe słowa, złe czyny, złe gesty, lenistwo, wszystko co nas niszczy karmi tego złego wilka.

Który wilk ma w Tobie wygrać? Ten dobry czy ten zły?

Ostatnio pracowałam z  pewnym młodym mężczyzną, który przeżywał poważne osobiste problemy. Bardzo męczyły go  negatywne myśli i nie bardzo wiedział  jak sobie z nimi poradzić. Miał poczucie, że nie ma żadnego wpływu na myśli jakie mu przychodzą do głowy.

A jaka jest prawda?

Prawda jest taka, że to TY możesz decydować.

Pamiętaj! To TY kochana jesteś królową swoich myśli.

Pamiętaj! To TY wojowniku  jesteś władcą  swoich myśli.

Jeśli jesteś człowiekiem wiary to pewnie wierzysz, że mamy po swojej prawej stronie ANIOŁA DOBRA, ale zbyt często zapominamy, że  po lewej stronie mamy  również ANIOŁA ZŁA, który nigdy się nie męczy.

I teraz uważaj, zastanów się  –  kto Ci myśli?

Nie jesteśmy swoimi myślami! 

To my czyli i Ty i ja mamy wybór. To Ty i ja mamy władzę nad tym jaką myśl będziemy  pielęgnować w sobie. A jak szybko pozbędziemy się tych niewłaściwych myśli i przeniesiemy  naszą uwagę na to czego rzeczywiście chcemy, aby było w naszej głowie.

To jest sztuka, której  warto jak najszybciej się nauczyć.

Jest takie powiedzenie, które sprawdzało mi się już wielokrotnie : na czym się skupiasz to rośnie.

Pamiętaj, że to TY podejmujesz decyzję, którą myśl wybierasz.

Bóg powiedział: „ Kładę przed Tobą błogosławieństwo lub przekleństwo, życie lub śmierć” .Ty wybierasz każdej sekundy, każdej minuty, każdego dnia, w którą stronę idziesz.

Wybieraj dobrze, tak, aby Twoje życie stawało się WIELKIM DZIEŁEM.

POWODZENIA. NIECH ZWYCIĘŻA TO CO DOBRE.

I Niech Moc będzie z Tobą!

Ps. A jakie Ty masz doświadczenia z kontrolowaniem swoich myśli?

 

6 thoughts on “Uważaj na swoje myśli! Kto Ci myśli ? – czyli jak panować nad swoimi  myślami.”

  1. Dzień dobry. Uczę się tej umiejętności pozytywnego myślenia chociaż oczywiście nie zawsze mi się to udaje. Dlatego zapisałam się na warsztaty, aby poznać inne osoby w takiej sytuacji jak ja. Pozdrawiam Monika

  2. Z myślami różnie bywa, wiele zależy od stanu emocjonalnego. Zauważyłam, że gdy jestem pozytywnie nastawiona to nawet podczas kłopotów mam dobre myśli, że sobie że wszystkim poradzę. Najtrudniej jest w dołku, wtedy czarne myśli kłębią się same. W takim czasie bez pomocy kogoś innego (Boga, drugiego człowieka) trudno o dobre myśli i pozytywne nastawienie.

    1. Małgorzata Dąbrowska

      Dokładnie tak Moniko! I to jest właśnie ta nasza droga rozwoju, że rozumiemy co się dzieje. Rozumiemy, że potrzebujemy pomocy i o tę pomoc prosimy. To jest mądrość życiowa.

  3. Ja ciągle mam myśli, że nie jestem dostatecznie dobra …, nie jestem dostatecznie zabawna …, nie jestem dostatecznie wygadana, … żeby ludzie chętnie ze mną przebywali, wydaje mi się, że męczą się ze mną … to karmi pewnie mój brak poczucia wartości, ciągłe niezalowowolenie z siebie, nie jestem wystarczająca… zły anioł … to nie powoduje gniewu, raczej smutek i przygnębienie, choć zakładam maski, żeby inni nie zauważyli jaka jestem na prawdę – to znaczy co o sobie sądzę….

Skomentuj wpis!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Shopping cart
Your cart is empty
Let's start shopping!
Start shopping
0