Czy zadbałaś o pieniądze na zdrowie? Gdzie i jak leczyć nowotwory?

Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje.- JPII

Działaj teraz, niestety potem może być za późno i teraz zadbaj o swoje  finanse.

(Gdzie i jak leczyć nowotwory?)

Teraz –  to najważniejszy moment jaki mamy!

Pisałam już o tym 04.06.2015 – zobacz. https://malgorzatadabrowska.pl/2015/06/tu-i-teraz/

Staram się wciąż o tym pamiętać i świadomie  wybierać to na co poświęcam swój czas, by go nie zmarnować i  by nie żałować straconego czasu.

Dlaczego znów wróciłam do tej ważnej prawdy?

Bo przytłacza mnie fakt jak wiele osób w moim, a zapewne i w Twoim, otoczeniu dowiaduje się o swojej chorobie nowotworowej lub  osoby w bardzo bliskiej rodzinie.

Ostatnio uczestniczyłam również w konferencji na ten temat i przeczytałam wiele artykułów i stron internetowych, by sprawdzić co jest możliwe do zrobienia i jak możemy się chronić i leczyć.

Po pierwsze zaskoczyły, a raczej przeraziły mnie statystyki. W ciągu 20 lat liczba zachorowań na nowotwory wzrosła prawie 2,5 krotnie.

Zobacz na te raporty : http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/#e

Po drugie doświadczam tego na co dzień. Wciąż słyszę o chorych osobach, które w młodym wieku dowiedziały się o nowotworze. To mój klient, to koleżanka mojej siostry, to znów siostra mojej przyjaciółki, to mój architekt, to wreszcie znany w Dębicy przypadek Andrzeja Burdzy. I wiele innych przypadków o których nie wspomnę, ale wiem, że każdy z nas ma takie osoby w bliskim otoczeniu czy też w rodzinie.

Największym problemem dla tych osób, kiedy podejmują leczenie  okazują się finanse.

Czy wiesz jak w Polsce wygląda leczenie nowotworów?

Okazuje się, że mamy najgorszy wskaźnik wyleczalności w Europie. Nawet Rumunia ma lepsze efekty. Średnio w Polsce udaje  się wyleczyć 55%  chorych, to o 12% mniej w porównaniu z UE. Jeszcze w ubiegłym roku ta statystyka wynosiła  42% czyli o 20 % mniej niż w UE. Jednocześnie lekarze z Krajowego Centrum Nowotworów zapowiadają wzrost zachorowań o kolejne 20% wśród kobiet i 30% wśród mężczyzn.

Zobacz: http://www.medonet.pl/magazyny/ochron-sie-przed-rakiem-,gdzie-leczyc-nowotwor-,artykul,1670516.html

Dlaczego tak jest?

Przede wszystkim jak zawsze, jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo o co chodzi – o pieniądze.

Nasz NFZ  refundował  tylko 2 leki. Od lipca na listę weszły jeszcze 4 dodatkowe leki, ale to wciąż bardzo mało. Pozostałe 12 jest dopuszczone na polski rynek, ale jest płatne w 100%. W Polsce na leczenie z nowotworów  przeznacza się 5-7 razy mniej niż w Europie Zachodniej, a nawet mniej niż w Czechach, na Węgrzech czy też na Słowacji.

W tej sytuacji już nie dziwi nas, że wciąż słyszymy, spotykamy i dostajemy prośby od ludzi, którzy proszą o wsparcie finansowe na leczenie.

Jeśli przyglądnąć się dokładniej, mamy całkiem dobrych specjalistów i naukowców, którzy mogą nam pomóc w leczeniu nowotworów, ale ich usługi są w 100% płatne.

Nawet tak blisko nas, w Krakowie, powstało bardzo nowoczesne Centrum Protonoterapii.

Znalazłam ich stronę – zobacz: http://protonoterapia.pl/koszty/

Można tą metodą skutecznie leczyć wiele nowotworów, ale trzeba na to mieć bardzo konkretne  pieniądze. Niestety nie ma na stronie  informacji ile kosztuje leczenie każdego rodzaju nowotworu. Jest tylko informacja, że  leczenie nowotworu oka jest możliwe na NFZ  i  wycenione zostało na 53000 zł. To daje pewne rozeznanie z jakimi kosztami trzeba się liczyć.

Pozytywne jest to, że wciąż rozwijają się w Polsce nowe ośrodki naukowe i warto to śledzić na stronie fundacji Alivia: http://www.alivia.org.pl/o-fundacji/

lub na stronie Krajowego Rejestru Nowotworów: http://onkologia.org.pl/

Skoro i tak w dużej mierze konieczne jest leczenie komercyjne, to można również leczyć się za granicą.

Najlepsze efekty leczenia nowotworów  mają Amerykanie, Holendrzy, Francuzi, Niemcy Anglicy, wszystko dlatego, że  te kraje wydają największe pieniądze na leczenie.

Warto wiedzieć, że Polacy mogą się leczyć w takich szpitalach jak:

w Holandii –  HUS Helsinki lub Holenderski Instytut Onkologii Amsterdam

Francja – Instytucie Curie w Paryżu lub  Gustave Roussy Cancer Campus Paryż

Wielka Brytania –  The Royal Marsden HNS Trust.

Jeżeli chodzi o Niemcy – doświadczenie pokazuje, że dość trudno jest Polakom uzyskać tam  oczekiwaną pomoc, ale to moje informacje, być może zupełnie subiektywne.

Bardzo dobre szpitale są również  w USA, są też osoby, które decydują się na leczenie w Chinach.

Ważną uwagą przy leczeniu nowotworów jest podejście INTEGRACYJNE do leczenia, z czym w Polsce na razie mamy ogromny kłopot. W karach zachodnich stosuje się nie tylko: chemioterapię, radioterapię, chirurgię, hormonoterapię ale również celowaną terapię  molekularną, hipotermię, zmianę odżywiania, psychoonkologię, terapię ruchem, kurację antybólową.

Oczywiście nie ma jednoznacznej rady gdzie najlepiej się leczyć, bowiem każdy szpital specjalizuje się w jakiejś innej postaci nowotworu. Największym ograniczeniem w leczeniu za granicą i w kraju również okazują się niestety pieniądze.

I do tego na koniec chcę Cię przekonać.

Jeżeli świadomie podchodzisz do planowania finansowego to wiesz, że jedyną drogą do dostatku jest mądre zarządzanie  pieniędzmi.

Pisałam już o tym:

Teraz do tego dokładam jeszcze jedną poprawkę.

Dopóki nie znajdziesz sposobu by być wolnym finansowo albo nie zbudujesz wystarczającego kapitału aby  móc nie pracować min 3 lata, a najlepiej 10 lat, a jeszcze lepiej do końca życia, to koniecznie uzupełnij swój plan finansowy o dobre ubezpieczenie na życie.

Zwróć uwagę, czy posiadasz w swoim ubezpieczeniu umowę dodatkową lub tzw. opcję, która zagwarantuje Ci, że dostaniesz konkretne pieniądze zaraz po diagnozie.

Pamiętaj, że w leczeniu nowotworu i w większości chorób najważniejszym czynnikiem jest czas.

Sprawdź swoje ubezpieczenie !

I napisz co myślisz o takim zabezpieczeniu?

I niech Moc będzie z Tobą!

Skomentuj wpis!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart